Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností


V pátek 7. května 2021 proběhla online formou přes aplikaci Microsoft Teams přednáška Elektromobilita ČEZ. Přednášky se účastnili žáci a učitelé z partnerských škol ČEZu, celkem se zúčastnilo 159 lidí.

Přednášku, doplněnou prezentací, si připravil Tomáš Chmelík, současný zaměstnance ČEZu. Na úvod jsme si poslechli, jak velký vliv má zvyšování koncentrace CO2 v naší atmosféře na globální oteplování a jak vznikají emise z dopravy. Dozvěděli jsme se výhody a nevýhody elektromobilů a co to vlastně elektromobil je. Následně jsme se seznámili s typy bateriových elektromobilů a trendy doplňující elektromobilitu.

V další části přednášky jsme se dozvěděli, jak se budou automobily v budoucnosti dobíjet. Získali jsme přehled, jaký je rozdíl mezi dobíjením typu AC (stejnosměrný proud) a DC (střídavý proud) a jak se řeší přenos elektrické energie do dobíjecích stanic a umístění jednotlivých stanic po ČR. Nakonec jsme dostali přehled současného počtu a rozmístění dobíjecích stanic v ČR, kterých nadále postupně v budoucnu bude přibývat. Technologický vývoj jde neustále dopředu a nezastaví se. Elektromobilita má určitě budoucnost.

Jakub Šťastný, žák oboru Elektrotechnia, třída 2E.