Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Jak je tradicí na naší škole, přivítali jsme žáky prvních ročníků i jejich rodiče na slavnostním zahájení školního roku ve společenském sále na domově mládeže. Kromě přivítání a organizačních záležitostí byli přítomní seznámeni s novými školními vzdělávacími programy platnými pro první ročník od tohoto školního roku. Podle nich dojde k této profilaci oborů následovně: Informační technologie – Programování a počítačové systémy, Elektrotechnika – mikroprocesorové a řídící systémy, Mechanik elektrotechnik – Silnoproud, slaboproud a energetika, Elektrikář – Silnoproud, slaboproud a energetika a Elektrikář – Silnoproud, slaboproud a fotovoltaika.

 

Mladí elektrikáři a další zájemci byli pozváni na prohlídku právě otevřené Montážní učebny fotovoltaických systémů, kterou pracovníci školy vybudovali během letních prázdnin ve spolupráci a podporou společnosti S-Power Energies, partnera výuky solární energie. Návštěvníci si prohlédli simulace různých typů střech (pálená taška, falcovaný plech, vlnitý plech) a solárních panelů. V této učebně se žáci budou učit montovat solární panely na šikmou i rovnou střechu, podle předepsaných technologických a bezpečnostních postupů. Odborný výklad vedl pan učitel Valenta, garant výuky FVE na škole.

 

Nová učebna odborného výcviku zaměřená na montáž solárních panelů vzbudila u žáků i jejich rodičů zaslouženou pozornost.