Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Již po druhé se uskutečnilo setkání žáků domova mládeže s dobrovolnými záchranáři z Rescue SAR MORAVA. Tématy programu bylo poskytování první pomoci a vyhledávání pohřešovaných osob z těžce dostupného terénu.

 

Akce byla pro žáky prvního ročníku povinná. Zúčastnili se jí však i žáky vyšších ročníků, kteří se se záchranáři setkali již minulý školní rok. Žáci si vyzkoušeli nejen jak správně poskytovat první pomoc při úraze, ale i nepřímou masáž srdce. Dozvěděli se také, jak komunikovat se záchrannou službou za pomocí aplikace v mobilním telefonu „ZÁCHRANKA“. V neposlední řadě se seznámili s přístrojem AED (automatizovaný externí defibrilátor), jeho funkcí a využitím. V dnešní době je již přístupný na veřejných budovách.

 

Záchranáři také žáky seznámili s tím, co obnáší jejich dobrovolná činnost a spolupráce nejen se záchrannou službou, ale také s policií. S Policií ČR spolupracují např. při vyhledávání zraněných osob v těžce dostupném terénu nebo ztracených osob (např. houbaři).

 

Celé odpoledne proběhlo v krásné přátelské atmosféře. Byla doplněna spoustou dotazů z řad žáků a ukončena projížďkou na čtyřkolkách. Ta byla pro mnohé žáky premiérou a vrcholem celé akce.

 

Dohodli jsme se, že v této vynikající spolupráci budeme pokračovat. Žáci domova mládeže Střední školy elektrotechnické děkují záchranářům za jejich čas, ochotu a úžasný zážitek.