Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Žáci Střední školy elektrotechnické se zúčastnili zážitkového dne v Hranicích ve firmách BBC Bircher a SSI Schaefer. V 8:15 přijely třídy Mechaniků elektrotechniků 2B a Elektrikářů 2C autobusem přímo k bráně firmy Schaefer. Učitelé, kteří nás měli na starosti, nás rozdělili do dvou skupin. Jedna skupina šla do firmy Bircher a druhá skupina do firmy Schaefer. Skupiny se pak vyměnily. Takže žádné skupince nic neuteklo.

Ze začátku se skupina poučila, jak se má chovat ve firmě. Pak nastala prezentace o dané firmě, kolik je ve firmě zaměstnanců, co dělají za výrobu a jaké byly nedávné změny v ekonomických výsledcích a počtu zaměstnanců, jaká jsou stipendia pro žáky, občerstvení pro zaměstnance, co vyžadují od studentů, aby uměli apod. Žáci byli seznámeni s možnostmi budoucího zaměstnání.

Pak si firma nachystala pro skupinu soutěž, kde na čas museli složit rozvaděč. Tři žáci, kteří měli nejrychlejší čas a zvítězili, tak dostali tašku plnou odměn. Celá skupina po soutěži byla provázena po celé firmě a pak se s firmou rozloučila.

Žáci pak byli bezpečně dovezeni autobusem domů a s dobrým pocitem, že vědí, jak to ve firmách Schaefer a Bircher chodí. Celý zážitkový den se nám velmi líbil.

 

Radomír Krčmář 2B