Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Tři žáci naší školy se zúčastnili třídenního pobytu v Ostravě, kde se konal program Distribuční maturity společnosti ČEZ Distribuce. V Distribuční maturitě letos soutěžilo 26 žáků z různých škol České republiky. ČEZ Distribuce si pro ně připravila bohatý program, který obsahoval přednášky na rozmanitá témata. Ty se konaly v Domě energetiky. Program dále obsahoval exkurze do rozvodny v Albrechticích a areálu společnosti ČEZ, kde žáci navštívili zkušební místnost. Zde se zkouší bezpečnost nářadí a ochranných pomůcek. Také si prohlédli zkušební vůz, s nímž pracovníci vyhledávají závady v kabelovém vedení a provádějí jednou za 8 let jeho revizi. Dobrovolníci se následně mohli vyvést plošinou 32 metrů nad zemí.

Poslední den se žáci zúčastnili dvou soutěží. První byla na stránce Kahoo.it. V soutěži vyhrál žák Střední školy elektrotechnické Dominik Hýža a získal tak cenu – stojánek na tužky ve tvaru chladicí věže vytisknutý na 3D tiskárně. Druhá soutěž byl vědomostní test. V závěru akce mohli žáci pokládat otázky vedoucím ČEZ Distribuce a informovat se o možnosti budoucího zaměstnání.

Děkujeme týmu našich žáků za vzornou reprezentaci školy na letošní Distribuční maturitě a Dominikovi gratulujeme za vítězství v soutěži.