Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Odborný výcvik na Střední škole elektrotechnické tvoří podstatnou část výuky oboru Elektrikář a Mechanik elektrotechnik. Vyučuje se v Přerově na odloučeném pracovišti a v Lipníku nad Bečvou v budově dílen Na Horecku.

 

Jako se dynamicky vyvíjí a inovuje oblast elektrotechniky, tak se také modernizuje i výuka kvalifikovaných pracovníků v tomto oboru. Žáci nestudují obory jednoduché, a je tudíž dobře, že od prvního září budou moci realizovat praktické vzdělávání ve zcela nové učebně Na Horecku.

 

Nová učebna je vybavena výukovým systémem Vario click λ od renomované české společnosti Diametral. Sestava se skládá z 10 panelů, které jsou spojeny s ovládací jednotkou na katedře učitele. Systém splňuje nejpřísnější požadavky na bezpečnost a ochranu zdraví, mj. i dvojím bezpečnostním ovladačem. Systém umožňuje práci pod napětím až 380 V.

 

Vario click λ kombinuje estetické a ergonomické nároky s praktickými výhodami. Jednotlivé elektro komponenty se nemusí na základovou desku šroubovat, nýbrž se přichytí pomocí nosných zámečků – kliků. Systém je určen pro praktickou výuku elektroinstalačních prací v rámci domovních rozvodů, jednofázových i třífázových instalací, včetně točivých strojů, elektronické zabezpečovací a požární signalizace, telefonních rozvodů, datové komunikace, měření a regulace aj. Žáci budou pracovat každý na svém panelu, mohou si rozsvítit zářivku na horní liště i využít praktický šuplík např. na odkládání nářadí.

 

Učebna bude využívána pro každodenní výuku i pro praktickou část závěrečné a maturitní zkoušky. Prohlédnout si ji budou moci rodiče a uchazeči během dnů otevřených dveří. Zde bude také probíhat tradiční soutěž školy Objev v sobě elektrikáře, určená pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Novinkou bude vzdělávací program Den mladých elektrikářů u nás Na Horecku, který zážitkovou formou představí profesi elektrikáře opět žákům základních škol. Bude se konat právě v této učebně a žáci nebudou pasivními diváky, nýbrž si vyzkouší základní činnosti, jako je například zapojení jednoduchého obvodu.

 

Zaměstnanci Střední školy elektrotechnické mají radost, že má škola novou učebnu odborného výcviku. Jestli se učebna bude líbit také žákům, to uvidíme na začátku září. Bude to překvapení, které si po náročném období uzavření škol zcela jistě zaslouží.