Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Dne 5. září odstartoval letošní adaptační kurz pro první ročníky. Vzhledem k většímu počtu žáků napříč všemi obory byl kurz rozdělen na dva samostatné kurzy ve stejné lokalitě.

Třídy 1E a 1F vyrazily v pondělí 5. 9. společně se svými třídními učiteli objevovat krásy Beskyd v blízkosti obce Trojanovice, kde byli ubytováni. První den žáci vyrazili na pustevny, sochu Radegast a Radhošť (1129 m n. m.), který nabízí velmi krásný výhled do blízkého okolí. Večer byl v duchu odpočinku a seznamovacích her.

Druhý den pobytu žáci vyrazili na 10 km dlouhou procházku do Frenštátu pod Radhoštěm. Odpoledne přijel žáky pozdravit pan ředitel a rozdal drobné občerstvení. Večer probíhal vědomostní kvíz, ve kterém týmy soupeřily proti sobě ve znalostech z oboru Českého jazyka, Dějepisu, Zeměpisu, Sportu a dalších odvětví.

Ve středu 7. září dorazil na hotel Beskyd druhý turnus se třídami 1B a 1C . Jejich adaptační pobyt měl stejný program, jako u tříd turnusu prvního. I přes nepříznivou předpověď panovalo po celou dobu obou pobytů krásné slunečné počasí.

Kurz proběhl bez problémů a doufáme, že pomohl žákům se lépe navzájem poznat a navázat nová přátelství. Přejeme, ať jim vydrží co nejdéle i po úspěšném absolvování oboru.