Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Po dvouleté přestávce způsobené epidemiologickými opatřeními se letos opět mohly konat tradiční soutěže Objev v sobě IT technika a Objev v sobě elektrikáře. Byl to již sedmý ročník a dne 25. října ráno bylo pro soutěžící a jejich doprovod již vše nachystáno. Soutěží se zúčastnili žáci 8. a 9. ročníku ze ZŠ Osecká 315, Lipník nad Bečvou, ZŠ Osek, ZŠ Pavlovice, ZŠ Velká Dlážka, Přerov, ZŠ JAK, Přerov-Předmostí, ZŠ Šromotovo, Hranice a ZŠ Bělotín.

 

Soutěž Objev v sobě IT technika se konala v odborných učebnách ve škole na Tyršově. Soutěžící byli rozděleni do dvou skupin. První disciplínou bylo programování stavebnice Arduino po úvodním školení. Druhou disciplínou byla montáž kabeláže PC sítě, a to rovněž po úvodním školení. Učitelé IT vyhodnotili výsledky žáků a určili vítěze. Na třetím místě se umístil David Košťálek (ZŠ Velká Dlážka, Přerov), na druhém Štěpán Otruba a vítězem se stal Miroslav Horník (oba ZŠ Šromotovo, Hranice). Výsledky na předních příčkách byly velmi těsné, a tak čtvrté a páté místo dělil od třetího rozdíl jednoho bodu.

 

Soutěž Objev v sobě elektrikáře se konala v dílnách Na Horecku. Žáci byli rozděleni do skupin a postupně sbírali body v disciplínách jako tvarování vodičů, zapojení vypínačů a světel na panelech, zapojení zvonku a pájení desky plošných spojů. Soutěžním činnostem vždy předcházela instruktáž ze strany učitelů odborného výcviku. Po součtu dílčích bodů hodnotící komise určila vítěze. Třetí místo obsadil Tomáš Hradílek (ZŠ Osecká, Lipník nad Bečvou), druhé místo obsadil Leonard Zábranský (ZŠ Pavlovice) a pomyslné zlato získal Matěj Zabloudil (ZŠ Velká Dlážka, Přerov).

 

Všichni účastníci obdrželi diplomy a dárky, které poskytly spolupracující firmy MSEM, Signalbau, Precheza a Nej.cz. Po slavnostním vyhodnocení se žáci a učitelé rozjeli domů. Pokud se žákům na naší škole zalíbilo, mohou nás opět navštívit na dnech otevřených dveří. Co říci na závěr? Letošní ročník obou soutěží se vydařil a jak žáci, tak učitelé si ho parádně užili. Spolupracujícím firmám děkujeme za sponzorství, všem účastníků děkujeme za účast a vítězům gratulujeme.