Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Propagace školy spojená s náborem žáků do prvního ročníku je v plném proudu. S uchazeči a jejich rodiči jsme se již setkali na Gemmě v Novém Jičíně, na Scholarisu v Prostějově a naposledy na Scholarisu v Přerově. Z této akce, která se konala na Střední škole technické, uveřejňujeme několik fotografií. Propagaci školy měl na starosti tým ve složení Hanka, David, Ondřej a Tomáš. O velkém zájmu o školu svědčí fakt, že jsme před polednem zajeli do školy v Lipníku pro další letáky, protože se jejich počet povážlivě tenčil a pro zájemce odpoledne by již chyběly.   

Nejčastější otázky uchazečů byly o otevíraných oborech a přijímacím řízení. Odpovědí bylo, že do prvního ročníku školního roku 2023-2024 otevíráme všechny obory školy: Informační technologie, zaměření Programování a počítačové systémy – 1 třída / 30 žáků; Elektrotechnika, zaměření Mikroprocesorové a řídící systémy – 1 třída / 30 žáků; Mechanik elektrotechnik – zaměření Silnoproud, slaboproud a energetika – 1 třída / 30 žáků; Elektrikář – zaměření Silnoproud, slaboproud a energetika a Silnoproud, slaboproud a fotovoltaika – společná 1 třída / 30 žáků.

Nejbližší akce, kde se opět můžeme setkat s uchazeči, je Scholaris v Olomouci. Zúčastníme se obou dnů 23. a 24. listopadu.

Brzy poté již začnou dny otevřených dveří. V sobotu 26. listopadu jsou uchazeči zváni na výukový polygon na Osmeku v Přerově. Akce bude probíhat od 8 do 12 hodin. Tradičně organizujeme DOD na polygonu se zástupci společnosti ČEZ, kteří by měli přijet s plošinou do výšek. Vyzkoušet si práci montéra z výšky plošiny skutečně stojí za to! Pokud nevíte, kde se naše odloučené pracoviště v Přerově nachází, nevadí. Určitě víte, kde najdete Střední školu zemědělskou. Na začátku areálu u silnice směrem na Žebračku bude stát učitel nebo žák naší školy, který vám vysvětlí krátkou cestu na polygon.

Následující týden v sobotu 3. prosince se uskuteční den otevřených dveří v Lipníku nad Bečvou. Budete moci si prohlédnout školu na Tyršově, dílny Na Horecku i domov mládeže na Bratrské. Propagovat školu budou s učiteli a žáky také zástupci spolupracujících firem Mubea a Chropyňská strojírna, kteří popíší žákům a rodičům možnost studia na výukových pracovištích firem i perspektivu pracovního uplatnění absolventů Střední školy elektrotechnické.    

Tak na shledanou v Olomouci, v Přerově a v Lipníku!