Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ve dnech 7. – 8. února 2023 se žáci naší školy zúčastnili v Praze 28. ročníku Mezinárodní přehlídky odborných dovedností žáků elektrotechnických škol, který organizovala Střední odborná škola – Centrum odborné přípravy a Gymnázium, Praha 9 Vysočany, ve spolupráci s Českým svazem zaměstnavatelů v energetice. Přehlídky se zúčastnilo 10 škol z České republiky a ze Slovenska.

Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – silnoproud a slaboproud. Každá kategorie měla soutěžní disciplíny praxi a teorii. V kategorii silnoproudu bojovali za naši školu žáci Leon Gajdáč a Pavel Hýbl. V kategorii slaboproudu soutěžili žáci Jan Otáhal a Radomír Krčmář. Všem zmíněným žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, byť v náročné konkurenci se neumístili na stupni vítězů.

Smyslem přehlídek je každoroční porovnání úrovně jednotlivých škol a jejich přístup k odbornému vzdělávání. Na místě je proto vždy i výměna zkušeností mezi pedagogy, kteří své studenty doprovázejí. Zatímco žáci se během soutěžního dne snaží co nejlépe reprezentovat svou školu, jejich učitelé se stávají pozornými posluchači během různých seminářů. Letos se tak například prostřednictvím zástupců dvou renomovaných firem seznámili si novinkami v rámci výroby výukových panelů a vývoje elektroinstalačních materiálů.

Střední škola elektrotechnická je od roku 2022 členem Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, a to jako jediná škola v Olomouckém kraji. Díky tomuto měli naši žáci možnost změřit své síly s dalšími žáky nejprestižnějších energetických škol v České republice. Příští mezinárodní přehlídka se bude konat v Plzni.