Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Motivační přednáška Našlápnu TO

Ve čtvrtek 4. května se žáci prvního a druhého ročníku oborů Elektrotechnika a Informační technologie zúčastnili velmi zajímavé přednášky.

 

Poutavým vyprávěním o osobní cestě za svými sny a o své pracovní kariéře zaujal posluchače pan Filip Navrátil – v současnosti manažer nově otevřeného IN-HUBU v Přerově.

 

Na předchozí téma navázal neméně zajímavým povídáním o svém podnikání v oblasti IT Ing. Jan Tobolík ze společnosti SENSIO.CZ. Studenty upoutalo MyCello – violoncello vyrobené touto firmou pomocí technologie 3D tisku. Ing. Tobolík odpovídal na dotazy žáků, které se týkaly začátků podnikání i 3D tisku, vždyť právě touto neustále se rozšiřující technologií se žáci výše uvedených oborů věnují po odborné stránce. V závěru svého vystoupení pan podnikatel pokládal otázky a žáci, kteří správně odpověděli, dostali dárky – modely MyCella v různých barvách.

    

V závěru blíže představila Ing. Arch. Kateřina Bortlová – komunitní manažerka z Inovačního centra Olomouckého kraje – platformu pro podporu podnikání „Našlápnu TO“.

 

Účastníci z naší školy byli spokojeni, zde je postřeh jednoho z nich: „Prezentace byla velmi působivá a motivující. Hodně věcí jsem si z toho vzal a snad mi to v budoucnu pomůže.“