Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ocenění nejlepších žáků škol ČSZE

Nejlepší žáci certifikovaných členských škol Českého svazu zaměstnavatelů v energetice převzali dne 25. května ve Velkém zrcadlovém sále MŠMT ČR ocenění za úspěšnou reprezentaci školy.   

 

Společně s oceněnými žáky se slavnostního aktu zúčastnili také ředitelé členských škol. Diplomy a poukázky na nákup zboží předávali kromě ředitele ČSZE Richarda Vidličky také vrchní ředitel sekce vzdělávání a mládeže MŠMT Jan Mareš, náměstek ministra školství Jaroslav Miller a za zaměstnavatele v energetice generální ředitel společnosti PREdistribuce Milan Hampl.  

 

Setkání zástupců škol na MŠMT pokračovalo společným jednáním se členy Pracovní skupiny pro odborné vzdělávání o aktuální problematice energetického školství při ČSZE. Součástí programu pro žáky byla možnost vyzkoušet si pilotování letadla Boeing 737 na leteckém simulátoru.

 

Za Střední školu elektrotechnickou byl oceněn Jakub Vojtášek, žák druhého ročníku oboru Elektrikář.

 

A jak své ocenění hodnotí on sám?

 

„Dne 25. května v Praze na ministerstvu školství jsem se mohl zúčastnit akce ČSZE, kde mi byla předána cena za nejlepšího žáka v energetice roku 2023 za naši školu. Tímto chci poděkovat panu řediteli za nominaci. Moc si toho vážím. Odpoledne po předání ceny jsem si byl v rámci doprovodného programu vyzkoušet na simulátoru pilotovat letadlo, což byl pro mě další příjemný zážitek.“