Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně

Na konci školního roku se žáci tříd mechaniků elektrotechniků z 1.B a 2.B zúčastnili odborné exkurze na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně . Exkurze byla spojena s dvoudenním turistickým výletem po okolí.

 

První den jsme hned po příjezdu vlakem do Koutů nad Desnou a po odložení zavazadel v penzionu odjížděli autobusem na exkurzi do elektrárny. Na začátku exkurze jsme se zúčastnili krátké přednášky v infocentru. Dozvěděli jsme se něco o historii a současnosti elektrárny.  Poté jsme se vydali hlavním tunelem do nitra elektrárny, kde jsme si prohlédli část vybavení a na vlastní oči jsme si mohli vidět Francisovu turbínu. Po ukončení prohlídky podzemí jsme nasedli do autobusu, který nás nejdříve odvezl na dolní nádrž. Pak nás dovezl až na horní nádrž. Zde jsme měli zhruba 45 minut na procházku kolem nádrže. Jelikož zrovna probíhala údržba elektrárny, tak jsme mohli vidět něco výjimečného – horní nádrž zcela bez vody. Potom jsme nasedli do autobusu a ten nás odvezl k našemu penzionu.  Po ubytování následoval volný program. V areálu je Balancpark, který mnozí z nás využili. Po večeři se šlo hromadně sbírat dřevo na večerní opékání špekáčků.

 

Druhý den ráno po snídani jsme se začali chystat na odjezd domů. Poté, co jsme předali vzorně uklizené pokoje a odevzdali klíče od nich, jsme se vydali na cestu na nádraží a vlakem odjeli domů. Výlet jsme si všichni moc užili, exkurze byla pro nás a naše vzdělání přínosem. Těšíme se na další podobné akce.

 

Vít Elisek žák 1.B, Mechanik elektrotechnik