Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Adaptační kurzy ještě v letní náladě

Dne 6. září odstartoval letošní adaptační kurz pro první ročníky. Vzhledem k většímu počtu žáků napříč všemi obory byl kurz rozdělen na dvě samostatné akce v blízké lokalitě.

Třídy 1E a 1F vyrazily společně se svými třídními učiteli objevovat krásy Beskyd na Pustevny, kde byli ubytováni. První den žáci vyrazili na procházku po okolí. Navštívili sochu Radegast a horu Radhošť (1129 m n. m.), která nabízí velmi krásný výhled. Večer byl v duchu odpočinku a seznamovacích her.

 

Druhý den pobytu žáci vyrazili na 10 km dlouhou procházku do obce Trojanovice, kde si v místní Hrušce nakoupili občerstvení a poté se setkali s panem ředitelem, který je přijel přivítat s náruční plnou nanuků. Po menším občerstvení se žáci vydali lanovkou na Pustevny, kde je čekala vydatná večeře a vědomostní kvíz.

 

Žáci třídy 1C a 1B vyrazili se svými třídními učiteli do obce Trojanovice, kde byli ubytováni v hotelu Kocián. První den se po úvodních seznamovacích hrách vydali na krátkou procházku lesem směrem k Nořičí hoře. Večer následoval vědomostní kvíz. Další den se vydali pěšky na Pustevny, kde se rozdělili na dvě skupiny. Fyzicky zdatnější žáci pokračovali směrem Radegast a Radhošť. Kdo si na tuto túru netroufl, vydal se s paní učitelkou zpět do Trojanovic na ubytování. Společně je také navštívil pan ředitel s nanuky. Večer probíhal druhý vědomostní kvíz. 

 

Po celou dobu obou kurzů panovalo krásné slunečné počasí, které zlepšovalo náladu nejen žákům, ale také učitelům. Doufáme, že adaptační pobyt pomohl žákům se navzájem lépe poznat a navázat nová přátelství. Přejeme, ať jim vydrží co nejdéle během studia, ale i po úspěšném absolvování oboru.