Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Sportovně turistický kurz na moravsko-slovenském pomezí

Ve dnech 20. – 22. září se třídy Elektrotechnikové z 2E a Informatikové 2F zúčastnili sportovně turistického kurzu na slovenské straně obce Makov, na chatě Bačkárna. První den po příjezdu chlapci a jejich učitelé absolvovali kratší výšlap na hřeben Javorníků, směrem k Velkému Javorníku 1 072 m n. m. Sedmikilometrová příjemná procházka s krásnými výhledy byla zpestřena o základní poznatky ze zdravovědy, především poskytnutí první pomoci, přivolání pomoci, kontakty na horskou službu a použití mobilních telefonů pro řešení krizových situací v horském terénu. Večer si žáci zahráli stolní společenské hry, kulečník a také se zpívalo u kytary.

 

Druhý den pobytu se uskutečnil celodenní 22 km pochod v okolí hlavního hřebene Javorníků. Během této aktivity byli žáci seznámeni se základními poznatky orientace v neznámém terénu, topografie a chování v horském terénu. Nutno podotknout, že fyzická zdatnost těchto tříd byla na vysoké úrovni, a tak se celá trasa zvládla za krásných 6 hodin. Pozdní odpoledne si žáci užili po svém odpočinkem a relaxací.

 

Celý pobyt byl velice příjemný, především díky vstřícnosti personálu, slušnému ubytování a velmi chutné domácí stravě. Budeme se těšit na jarní část STK, kterou by měli absolvovat žáci Elektrikáři z 2C a Mechanikové z 2B.

 

Mgr. Čestmír Nakládal, koordinátor STK