Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Adaptační kurz prvních ročníků

Žáci prvních ročníků společně se svými třídními učiteli a výchovnou poradkyní vyrazili na adaptační kurz do malebných Hostýnských vrchů. Byli ubytováni v chatkách na Chatě Pod Tesákem. Adaptační kurz byl třídenní a probíhal od 16. do 18. září 2020.

 

Po příjezdu se žáci postupně seznamovali s prostředím a byli ubytováni v chatkách. Po chutném obědě s nadšením vyrazili na malou procházku, která však mnohé znavila 😊 Cílovou stanicí byla chata Na Trojáku, kde se studenti vydatně občerstvili, aby zvládli cestu zpět. Podvečer byl věnován společenským a pohybovým aktivitám.

 

Druhý den pobytu probíhal v podobném duchu, v dopoledních hodinách nás navštívil pan ředitel a dovezl sladké občerstvení. Před obědem proběhla společenská sbližovací aktivita tzv. pokročilý Twister, která slavila obrovský úspěch. Po obědě žáci společně s pedagogy vyrazili na Kelčský Javorník. Cesta byla náročná, ale žáci ji zvládli na jedničku, byť někteří se po půl cesty raději vrátili zpět. Protože zdraví je jen jedno. Odměnou na konci túry byl nádherný výhled z nedávno postavené moderní rozhledny. Některým po náročné procházce tak vyhládlo, že se nemohli dočkat večeře a společně s učiteli vyrazili do nedaleké restaurace na vyhlášený kančí gulášek!

 

Poslední večer se nesl v duchu odpočinku a volné zábavy, jelikož počasí se poněkud zhoršilo. Páteční ráno bylo ve znamení blížícího se odjezdu, hledání pohřešovaných svršků, úklidu chatek…

 

Po pár dní výuky v učebnách s rouškami hodnotíme adaptační kurz 2020 za vydařený, a to jak z pohledu učitelů, tak žáků. Máme určitě na co vzpomínat.