Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Dar a zápůjčka od společností MSEM a ČEZ

V minulých dnech obdržela Střední škola elektrotechnická v Lipníku nad Bečvou cenný dar a zápůjčku od energetických společností MSEM a ČEZ.

 

Společnost MSEM, a.s., je elektromontážní firma s dlouholetou tradicí. V oblasti výstavby, rekonstrukce, oprav a údržby rozvodných energetických zařízení patří mezi největší a nejvýznamnější dodavatele v rámci České republiky. Společnost darovala škole rozpojovací jisticí skříně. Ty budou použity jako náhrada a doplnění dosavadních již nevyhovujících kabelových skříní. Na nových kabelových skříních se žáci budou učit zapojení a manipulaci se zemním kabelovým vedením nízkého napětí. Jisticí skříně budou umístěny na pracovišti energetiky na Osmeku v Přerově, a to převážně ve venkovním areálu.

 

Střední škola elektrotechnická obdržela také hodnotnou zápůjčku od společnosti ČEZ Distribuce, a.s. Jedná se o zápůjčku moderních elektroměrů. Tyto elektroměry jsou náhradou za stávající zastaralé indukční elektroměry. Nové elektroměry budou využity na nácvik provádění domovních přípojek jak na odloučeném pracovišti energetiky Osmek v Přerově, tak v dílnách Na Horecku v Lipníku nad Bečvou.

 

Oběma společnostem děkujeme za modernizaci zařízení pro odborných výcvik.