Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Tým z Lipníka soutěžil v T-Profi Czech Skills Junior

Dne 19. října se na výstavišti Flóra v Olomouci konala Burza práce a vzdělání. Organizátoři akce byly Úřad práce ČR, Svaz průmyslu a dopravy ČR a Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje. Mezi vystavovateli v rozlehlých prostorách výstaviště bylo 44 zaměstnavatelů, 4 vysoké školy a 26 středních odborných škol.

 

Mezi středními školami měla svůj stánek také Střední škola elektrotechnická z Lipníka nad Bečvou. Pedagogové a žáci poskytovali zájemcům informace o škole, studiu, přijímacím řízení, rozdávali letáky, předváděli práci s roboty FischerTechnik a Bioloids a pořádali soutěž určenou žákům základních škol.

 

Součástí celodenního programu byla rovněž soutěž Talent pro firmy – T-PROFI Czech Skills Junior. Cílem této odborné technické soutěže je aktivní podpora odborného vzdělávání, propagace technických oborů a podpora při využívání moderních technologií. T-PROFI je koncipována jako týmová mezigenerační odborná soutěž žáků SŠ, ZŠ, odborníků z praxe a pedagogů. Každý okres zastupoval jeden soutěžní tým.

 

Okres Přerov zastupoval náš tým z Lipníka nad Bečvou. Za středoškoláky to byli žáci druhých ročníků Vít Elisek (Mechanik elektrotechnik), Jindřich Plachý (Elektrotechnika) a Michal Polýnek (informační technologie). Za žáky základních škol to byli žáčci páté třídy ZŠ Lipník nad Bečvou, Osecká 315 Matěj Jaroš, Vilém Sedláček a Alexandr Váhala. Za zástupce firmy pan Ondřej Sliwa, programátor a IT technik z Elektric-Hranice. Za pedagogy Ing. Petr Hronek a Ing. Lukáš Koziel ze SŠE Lipník.  

 

Soutěž byla napínavá i náročná. Žáci střední školy sestrojili auto ze stavebnice Merkur podle návodu a instrukcí konzultanta soutěže. Pomáhali jim žáci ze základní školy. Pracovní činnosti společně konzultovali s pedagogy a zástupcem firmy. Každý v týmu měl určenou roli a postupně sestrojili vozidlo. To pak osadili elektrotechnikou. Vít Elisek byl v závěru soutěže vybrán, aby se stal dálkovým řidičem funkčního auta.

 

Po hodinové přestávce byl na pódiu výstaviště vyhlášen výsledek soutěže. Už byl oznámen okres Šumperk, pak i okres Prostějov a my stále nic. Pak u vyhlášení druhého místa byl jmenován náš tým reprezentující okres Přerov. Fantastické. Poprvé v neznámé soutěži a hned druzí! Zlato si vybojoval tým z okresu Olomouc.

 

Z Olomouce jsme odjížděli nadmíru spokojeni. Propagovali jsme školu budoucím uchazečům, úspěšně reprezentovali přerovský okres a vybojovali si krásné stříbro! Děkuji všem soutěžícím, firmě Elektric-Hranice i rodičům žáka z páté třídy, kteří po celou dobu soutěže tým podporovali. Budeme-li mít příležitost, zúčastníme se technické soutěže T-PROFI, pozoruhodné svým obsahem i organizací, také v příštím ročníku.