Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Česká televize natáčela na přerovském polygonu

Česká televize dne 9. listopadu natáčela na odloučeném pracovišti Střední školy elektrotechnické, Lipník nad Bečvou. Tzv. polygon se nachází v Přerově v blízkosti Národní přírodní rezervace Žebračka. Jedná se o špičkově vybavené pracoviště pro práce pod napětím na zařízení nízkého napětí.

 

Olomoucký štáb České televize nejdříve natáčel žáky druhého ročníku oboru Elektrikář v různých činnostech odborného výcviku v cvičné hale. Protože sluníčko svítilo celé dopoledne, natáčení pokračovalo na cvičném venkovním pracovišti. Své dovednosti prací ve výškách reportérům předvedli dva žáci elektrikáři.

 

V závěru proběhly rozhovory s ředitelem školy Mgr. Michaelem Tesařem, učitelem odborného výcviku panem Rudolfem Házem a vybraným žákem. Během natáčení a následné diskusi pedagogové školy popsali možnosti pracovního uplatnění absolventů školy, nedostatku kvalifikovaných mladých odborníků v energetice a odborný výcvik na polygonu. Ředitel školy objasnil paní reportérce postavení členských škol v Českém svazu zaměstnavatelů v energetice a jeho certifikaci činnosti, vybavení, vzdělání a technologických postupů svazových škol.

 

Během rozhovoru s paní reportérkou žák vysvětlil, proč studuje právě na Střední škole elektrotechnické: práce elektrikářů se mu líbí, chce pracovat v oboru a školu si vybral na dni otevřených dveří.

 

Reportáž o výuce žáků na přerovském polygonu uvede Česká televize v hlavní zpravodajské relaci Události.