Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Zážitkový den ve společnostech Bircher a Schaefer

Také v tomto školním roce se žáci Střední školy elektrotechnické zúčastnili zážitkového dne ve společnostech BBC Bircher Automation a SSI Schäfer. Přečtěte si, co o obou exkurzích napsali: 

 

Bircher

Na začátku exkurze jsme byli obeznámeni o tom „co to je vlastně firma Bircher“. Během této prezentace jsme se dozvěděli, co tato firma vyžaduje a taky co nabízí. Dozvěděli jsme se o historii této firmy a o jejich pracovních pozicích. Poté přišel mistr provozu, který nám všechno vysvětlil ohledně průběhu činnosti na pracovišti. Byli jsme rozděleni na dvě skupiny. V první skupině jsme prošli celý areál firmy a podívali jsme se, jak to ve firmě funguje. Například přívoz materiálu na výrobu a vývoz hotových rozvaděčů. Cestou zpátky jsme viděli zaměstnance, kteří pracovali na rozvaděčích, dále cestou jsme si mohli zkusit přístroj, který na dráty nasazuje dutinky. Poté jsme se prohodili a zapojovali jsme kabely mezi svorkami na čas. Na konci bylo vyhlášení tří nejrychlejších žáků, kteří dostali odměnu.

 

Schäfer

Dále jsme se přesunuli do firmy SSI Schäfer, kde nás dovedli do místnosti. Zde nám zástupci společnosti podali informace o firmě, co vyrábí a co dokáže poskytnout, pak jsme si pustili krátké video o historii firmy. Následně jsme se šli podívat do další části budovy, která byla určená pro výuku. Zde jsme si vyzkoušeli zapojit svorkovnici, ale museli jsme také oddělat izolaci z kabelů, následně vzít „vagoš“ a zapojit do svorkovnice, kterou jsme pak zakrytovali za co nejkratší časový úsek. Poté nás provedli po pracovištích. Areál byl větší než areál firmy Bircher. Ukázali nám automatizované skladiště firmy, následně nám ukázali, jak se části automatizovaného skladiště vyrábí. Jelikož nám nezbývalo mnoho času, tak jsme nestihli vidět vše, co firma nabízí.

 

Závěr

Prohlídky byly zajímavé, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí, viděli jsme spoustu věcí naživo a měli jsme šanci si i něco zapojit. Rádi bychom v obou společnostech z Hranic konali jarní praxi.

 

Žáci oboru Elektrotechnika z 2E