Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Setkání s dobrovolnými záchranáři na téma školení první pomoci a vyhledávání pohřešovaných osob v těžkém terénu za pomocí čtyřkolek a dalšího vybavení se skutečně vydařilo.

V pondělí 21. září 2020 v areálu domova mládeže za krásného slunečného podzimního odpoledne se žáci domova mládeže sešli na přednášce poskytování první pomoci dobrovolných záchranářů „Rescue SAR Morava“. Všichni o první pomoci víme, ale neumíme ji správně poskytnout. Kdybychom zachránili jen jeden život, tak má naše setkání s dobrovolnými záchranáři velký význam.

Žáci se dozvěděli, jak správně postupovat při poskytování první pomoci, jak komunikovat se záchrannou službou, o používání aplikace v mobilu „záchranka a AED“. Záchranáři také předvedli techniku a pomůcky, kterými jsou vybaveni pro pátrání osob v těžce dostupném terénu, ale také pro poskytování první pomoci. Všichni jsme si mohli vyzkoušet masáž srdce na figuríně, jak postupovat při zástavě srdce, jak pomoci utonulému. Dále jsme se seznámili s Automatickým externím defibrilátorem, co je to za přístroj, jak funguje, kdy a jak se používá, a že již bývá hojně dostupný na různých stanovištích a ve veřejných budovách. Po vyčerpání tématu byli záchranáři pod palbou dotazů. Dohodli jsme se, že v podobných přednáškách budeme pokračovat. Přednáška byla doplněna o projížďku na čtyřkolkách, mnozí z nás ji vyzkoušeli vůbec poprvé.

Žáci Domova mládeže Střední školy elektrotechnické děkují dobrovolným záchranářům Rescue SAR Morava za úžasný přístup a zážitek.

 

Martina Rešková, vedoucí domova mládeže