Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ve dnech 24, a 25. září se v Hradci Králové uskutečnila odložená celostátní konference soutěže ENERSOL 2020. Vzhledem k aktuálním hygienickým opatřením se sešlo kolem 60 hostů z řad zástupců MŠMT, MŽP, MPO, zástupců města Hradec Králové a průmyslových firem a koordinátorů soutěžních prací. Organizátorem letošní konference byla SPŠ, SOŠ a SOU Hradec Králové. Práce žáků byly prezentovány prostřednictvím záznamových médií.

Střední škola elektrotechnická Lipník nad Bečvou se celostátní konference zúčastnila soutěžní práci s názvem Chytrý skleník s využitím solární energie. Autory byli Adéla Horáková, žákyně oboru Informační technologie z třídy 4BEF, a Marek Hradil, žák oboru Elektrotechnika ze třídy 2BEF. Ve ztížených podmínkách vytvořili zajímavou prezentaci, se kterou se probojovali na krásné třetí místo v kategorii Enersol a inovace a i díky tomuto úspěchu obsadil Olomoucký kraj velmi pěkné šesté místo v rámci České republiky. Úspěch zajistil postup do Mezinárodní konference v Táboře.

Ta se v tomto historickém městě konala 22. října 2020. Pořadatelem konference byla Střední škola průmyslová Tábor. Do programu videokonference přispěli i naši žáci. Adéla Horáková prezentovala práci Chytrý skleník s využitím solární energie bezchybnou angličtinou. Marek Hradil kromě samotné výzkumné činnosti také pracoval jako kameraman a stříhač soutěžního videa. Oba odvedli vynikající práci, za kterou se jim dostalo uznání i na mezinárodní úrovni.

Oběma žákům blahopřejeme ke skvělému výsledku a do další práce přejeme hodně nápadů a úspěchů.