Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Třetí v turnaji Veolia Energy Streetfootball

Dne 7. května se v Olomouci na parkovišti Galerie Šantovka uskutečnil turnaj základních a středních skol Veolia Energy Streetfootball 2024. V každé kategorii byly čtyři skupiny po šesti týmech. Celkem tedy pro středoškoláky 24 týmů z celého kraje. Ze skupiny postupovaly první tři týmy do play-off a pak už jen vítězství posouvalo dál do hry o “bednu” a poháry. V každém utkání musela hrát jedna dívka, tři chlapci a brankář. A pokud byl střelený gól, uznával se jen ten, co byl z hřiště soupeře, aby se hrála neustále kombinační hra.

 

Týmu Střední školy elektrotechnické se podařilo vyhrát skupinu a postoupit z prvního místa. Další utkání play-off jsme také vyhráli a to nás poslalo do boje o poháry. Bohužel utkání o postup do finále jsme prohráli s hráči, kteří hrají za Sigmu Olomouc, ale i tak to bylo do poslední vteřiny vyrovnané utkání.

 

A tak na nás “zbylo” utkání o třetí místo. Tým byl sportovně bojovně naladěný a chtěl jasně přivézt do školy pohár, ne sice tak velký jako za první místo, ale i tak pořád velmi hodnotný. Od první minuty bylo na hřišti jedno družstvo, které dominovalo a které to prostě chtělo. A to jsme byli my!  Povedlo se jasné vítězství a velká radost přehlušila už i velkou únavu. Třetí místo ve velké konkurenci a hlavně i respekt soupeřů, který jsme si výkony na hřišti vydobyli. Vyhlášení na podiu a předání poháru a ceny byla krásná tečka za úžasným sportovním dnem.

 

Pan učitel sice přišel o hlas, ale pocit hrdosti na výkony žáků naší školy tomu daly zapomenout.

 

Mgr. Jaroslav Hýzl

Učitel TV, trenér družstva