Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Studijní pobyt chorvatských studentů v programu Erasmus+

Ve dnech 14. až 27. dubna měla Střední škola elektrotechnická příležitost být v rámci programu Erasmus+ školou hostitelskou. Partnerská škola – Strukovna škola Đurđevac – k nám vyslala v rámci mobility své zástupce, a to 5 žáků a s nimi paní učitelku. V průběhu 14 dní se žáci i paní učitelka účastnili vyučovacího procesu na naší škole, v jehož průběhu se zapojili do hodin informatiky, programování, 3-D modelování či robotiky. Navštívili také odloučené pracoviště v Přerově, tzv. polygon a budovu dílen Na Horecku. Exkurze ve firmě Olympus Přerov zase poskytla možnost nahlédnout do procesu výroby medicínských pomůcek.

 

Volný čas jsme se snažili našim hostům zpříjemnit poznáváním zajímavých míst. Díky prohlídce města Lipníka s průvodcem se hosté obeznámili s místem svého pobytu. O víkendu pak následovaly výlety do vzdálenějších míst. Prvním bylo Brno s návštěvou Vodojemů pod Žlutým kopcem a Technického muzea, a nesměla chybět ani prohlídka centra města se slavným brněnským orlojem. 😊 Další víkendový den, který se kvůli vrtkavosti počasí změnil téměř na polární expedici, jsme s hosty strávili ve Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. V jednom z volných odpolední jsme se také vypravili do nedaleké Olomouce, která všechny svou krásou uchvátila.

 

Nesmíme rovněž zapomenout na program, který připravili vychovatelé na Domově mládeže. Výlet na Helfštýn, který se i přes nepřízeň počasí vydařil, zdobení předem upečených perníčků (děkujme paní vychovatelce Karle) a v neposlední řadě sportovní aktivity ve školní sportovní hale.

 

Součástí dvoutýdenního náročného programu byla také návštěva městské radnice Lipníka nad Bečvou, kde skupinu chorvatských žáků a jejich učitelku přivítal starosta města Ing. Přikryl a místostarosta města Mgr. Vlček.

 

Z ohlasů partnerské školy vyplývá, že mobilita měla u všech zúčastněných kladnou odezvu. Ti ocenili profesionalitu pedagogů naší školy, zajímavé učební metody a postupy a obohacující zkušenosti, které dále využijí ve svém další studiu i práci.

 

Těší nás hodnocení studijního pobytu ze strany paní učitelky Ivanušec:

 

Over the course of 13 days from 14.4.2024 till 27.4.2024. we were in Czechia as exchange students through the Erasmus program. The school we participated in as exchange students was Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou.

School personnel is very professional and welcoming. They let us to participate in classes and shared their knowledge with us. Students are very welcoming and ready to help with language barrier.

Teaching methods are good and allows students to be creative and to cooperate with other students, teachers explain what they are doing in English and are patient and they make sure every student understand and learn important parts of knowledge.

This newfound experience will greatly help students in the future because they were introduced to new great programs for different types of situations and how to use them in practical situations.

 

Best regards,

Nikolina Ivanušec

 

Přejme si úspěšné pokračování navázaného přátelství se střední odbornou školou v chorvatském Durdevacu! Na shledanou, přátelé!