Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Energetická příručka Fotovoltaické systémy

Dlouho očekávaná zásilka konečně dorazila na Střední školu elektrotechnickou. Je jí energetická příručka Fotovoltaické systémy. Vydala ji Česká fotovoltaická asociace ve spolupráci s německou Deutsche Gesellschaft für Sonnenenergie. Je to velmi obsáhlá a podrobná publikace, která obsahuje spoustu informací např. o komponentech fotovoltaických systémů, prohlídce místa, výběru stanovišť a analýze stínění, plánování a dimenzování síťových (on-grid) a ostrovních (off-grid) systémů, počítačových programech a simulaci, montážních systémech a stavebně integrované fotovoltaice, instalaci, uvedení do provozu a provozu systémů, fotovoltaických systémech v domácnostech a nízkoenergetických stavbách atd. Odborné texty doplňuje řada fotografií, obrázků, schémat, grafů, tabulek a map ČR.

 

Příručka bude základním zdrojem pro tvorbu školního vzdělávacího programu zaměření Elektrikář – solární energetika, které jako NOVINKU otevíráme od školního roku 2021–2022. Do prvního ročníku zaměření budeme nabírat až 22 žáků devátých tříd. Více informací na webu školy / úřední deska / přijímací řízení.  

Zajímá tě solární energetika a další obnovitelné zdroje energií? Chceš být elektrikářem, který bude machr na tuto prudce se rozvíjející oblast energetiky a ostatní, s pomalejším myšlením, kterým to ještě nedocvaklo, jaká úžasná perspektiva v tom je, chceš nechat za zády? Přemýšlej o tomto zaměření! Čteš tento text a je ti líto, že jsi od Lipníka z velké dálky? Ani to nevadí, škola má vlastní domov mládeže!