Prezentace technických dovedností na MAKER FAIRE
V sobotu 29. listopadu jsme se s našimi žáky zúčastnili akce Maker Faire. Tam jsme měli možnost prezentovat naši školu a ukázat návštěvníkům, co všechno naši studenti dokážou a co je učíme. Na akci pod vedením Ing. Michala Kostky, učitele odborných předmětů, a Tomáše Viliamse, učitele odborného výcviku, prezentovali naši školu žáci Prokop David (2E), Helsner Tomáš (2E), Oliva Maxmilián Samuel (1E) a Polýnek Michal (4F). Společně jsme připravili ukázky z našich technických oborů – a bylo se opravdu na co dívat! Ing. Kostka návštěvníkům představil náš obor IT, především tvorbu videoher, což vzbudilo zaslouženou pozornost, a leckterý mladý návštěvník trávil u her naprogramovaných našimi žáky mnoho času. Naši žáci prezentovali naprogramovaná robotická vozidla, robotickou ruku, funkční model inteligentního domu a další zajímavé technické projekty. Letáky dokonce většině návštěvníků podala samotná robotická ruka, což je jednou z velkých zásluh Sama Olivy. Tomáš Viliams se věnoval prezentaci odborného výcviku – ukázal výrobky žáků, které vznikly během jejich praxe. Připravil také malé interaktivní stanoviště. Zájemci si mohli vyzkoušet zapojit schodišťový vypínač nebo si pomocí pájky zapájet jednoduchý blikač, což mělo u malých i velkých návštěvníků obrovský úspěch.
Atmosféra byla po celou dobu skvělá, žáci se aktivně zapojili do prezentace a s chutí odpovídali na dotazy návštěvníků. Návštěvníci z řad žáků 8. nebo 9. tříd či jejich rodičů často zmiňovali, že se musí dojet podívat na naše dny otevřených dveří, které nás brzo čekají, nebo si dojet zasoutěžit na naše soutěže Objev v sobě elektrikáře/IT technika.
Jsme rádi, že jsme mohli představit naši školu na tak významné akci a ukázat, že technika může být kreativní, zábavná a inspirativní.
Děkujeme všem zúčastněným žákům za výbornou prezentaci školy!
Ing. Michal Kostka
učitel IT předmětů
Tomáš Viliams
učitel odborného výcviku