Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Střední škola elektrotechnická podpisem ředitele podepsala smlouvu o dlouhodobé spolupráci se společností S-Power Energies, s.r.o. Za společnost smlouvu podepsal její jednatel a zakladatel Ing. Šuvarský. Cílem spolupráce bude výuka fotovoltických systémů, a to především v odborném výcviku v budově dílen Na Horecku. Právě tam společnými silami uskutečníme svůj nápad a začínáme budovat dvě učebny. První je montážní pro výcvik instalace střešních solárních panelů na různé typy střech (pálená taška, falcovaný plech, rovná střecha apod.). Ta druhá je diagnostická a součástí sestav bude např. jednofázový 1 trackerový systém s regulací přebytků do topného žebříku, třífázový asymetrický systém s baterií a záložním okruhem nebo izraelský jednofázový systém Solaredge s optimizéry a pokročilým monitoringem. Učebna bude propojena se solárními panely na střeše budovy.  

 

Výukový systém bude primárně sloužit pro výcvik elektrikářů se zaměřením na fotovoltaiku, část výuky však na těchto špičkových zařízeních najdou i žáci dalších oborů, protože by bylo škoda je nevyužít i pro ně.

 

Cílem spolupráce je vychovávat kvalifikované elektrikáře, kteří kromě všeobecných znalostí a dovedností silnoproudu a slaboproudu budou vysoce žádanými odborníky na obnovitelné zdroje energie, především fotovoltaiku.

 

Věříme, že po navázání spolupráce a podpisu smlouvy to z Prahy do Lipníka nebo obráceně není až tolik daleko. Společnost S-Power Energies se tak stává PARTNEREM VÝUKY FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMŮ na lipenské Střední škole elektrotechnické.