Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ve středu 21. dubna 2021 proběhla online formou, skrze aplikaci Microsoft Teams, přednáška na téma Fotovoltaická elektrárna, které se učastnily žáci z tříd 1B, 2C, 2B, 3B, 3E a žáci z ostatních partnerských škol ČEZu.  Dohromady se přednášky účastnilo až 232 lidí včetně učitelů.

 

Prezentaci jsi připravili Patrik Horák za ČEZ prodej a Martin Vondrášek za ČEZ ESCO, kteří se společně doplňovali a obohatili tím probírané téma. Na úvod nás seznámili s principem fotovoltaického článku a fotoelektrickým jevem. Následně nám pověděli o rozdilných instalacích solárních panelů na šikmých střechách rodinných domů a plochých střechách firemních hal, o tom, které druhy panelů existují a s jakou efektivitou pracují.

 

V druhé části prezentace jsme se dozvěděli o možných kombinácích fotovoltaických panelů s tepelným čerpadlem či propojení s bateriovým systémem. Nakonec nás obeznámili o životnosti panelů a jejich náslené likvidaci. Dozvěděli jsme se mnoho zajimávých poznatků a novinek v oblasti solární energetiky, které můžeme využít v našich budoucích profesích.

 

Jaromír Kuchyňka 3.E