Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Dne 22. dubna se konal již druhý kroužek virtuální reality na Střední škole elektrotechnické, Lipník nad Bečvou. Vedoucím kroužku byl Mgr. Vojtěch Franek, metodik virtuální reality v Centru kolegiální podpory 18, KA3. Účastníci kroužku byli žáci sedmé až deváté třídy Základní školy Lipník nad Bečvou, Osecká 315.

 

Z důvodu uzavření škol probíhal kroužek distanční formou. Žáci si s pomocí učitelů ještě před konáním kroužku nainstalovali Blender a kroužek mohl začít. Žáci se seznámili s Blenderem, např. s možnostmi programu, uživatelským rozhraním, klávesovými zkratkami. Učili se základní modelování objektu (židle, stůl, stěny), základní texturování objektu (barvy, vektorové texturování), tvorba světla a nastavení kamery, renderování výsledného modelu. V závěru jim byli prozrazeny bonusové tipy a triky pro zvědavé, jako je animace a fyzika objektů.

 

Žáci základních škol se naučili základní kompetence v Blenderu a už se mohou těšit na květnový kroužek, jenž bude zaměřen na mírně pokročilé aplikace.