Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Den otevřených dveří

Střední škola elektrotechnická organizuje několik dnů otevřených dveří v průběhu školního roku, a to v období od listopadu do února.

 

Dny otevřených dveří ve školním roce 2022 / 2023

 

Den otevřených dveří v Přerově na polygonu na Osmeku

 

Den otevřených dveří v Lipníku nad Bečvou

 

Lipník nad Bečvou

Pokud se den otevřených dveří koná v Lipníku nad Bečvou, jsou otevřeny všechny základní budovy školy, tedy samotná škola na Tyršově ulici, budova dílen Na Horecku i domov mládeže na ulici Bratrská. Uchazeči si mohou prohlédnout kmenové učebny, specializované elektrotechnické a IT učebny a učebny odborného výcviku, kde si mohou vyzkoušet praktické činnosti začínajících elektrikářů, jako je např. zapojení elektrického obvodu s žárovkou. Zájemci u ubytování na domově mládeže si prohlédnout domov mládeže – ukázkový pokoj, sociální zařízení apod.

 

Uchazeči a jejich rodiče mají přiděleného učitele nebo žáka školy, který je školou provází. V každé učebně splní uchazeč nějaký úkol a na posledním stanovišti je odměněn drobným dárkem.

 

Rodiče mají dotazy o studiu, o adekvátním výběru oboru pro své dítě, o organizaci přijímacího řízení, o přípravném kurzu – na všechny najdou odpovědi.

 

Na dni otevřených dveří v Lipníku se mohou prezentovat také partnerské firmy. Popisují např. možnosti praktické výuky ve firmě, získání firemního stipendia nebo budoucího uplatnění.

 

Zaznamenáváme vysokou účast rodičů, uchazečů z devátých, ale už i osmých tříd, bývalých absolventů a přátel školy na posledních dnech otevřených dveří v Lipníku nad Bečvou. To nás těší. Den otevřených dveří chápeme jako slavnostní přehlídku školy. Odměnou jsou pro nás pozitivní reakce našich hostů, kteří si chválí příjemnou atmosféru školy i odborné vybavení. Nezmeškejte další dny ve školním roce 2020-2021 a navštivte nás. 

 

Přerov

Den otevřených dveří v Přerově se koná na odloučeném pracovišti na Osmeku, tzv. polygonu. Návštěvníci jsou vedeni od hlavní silnice přes areál Střední školy zemědělské pomocí fáborků a šipek.

 

Uchazeči a jejich rodiče si prohlédnou unikátní pracoviště určené pro výuku elektro oborů. Jsou svědky ukázkové výuky odborného výcviku, kdy např. žáci školy před jejich očima lezou po žebřících na sloupy a tam provádějí elektro montáž. Toto čeká budoucí žáky oboru Elektrikář a Mechanik elektrotechnik.

 

Uchazeči si sami vyzkoušejí práci elektrikáře. Na dalších stanovištích si zkusí práci s roboty, kteří se využívají v předmětu programování ve výuce maturitních oborů. V prvním patře haly je pak umístěno stanoviště hardware počítačů a programování.

 

Pokud to organizační podmínky umožní, dne otevřených dveří na přerovském polygonu se zúčastní zástupci Skupiny ČEZ. Pracovníci ČEZu přistaví u polygonu zásahové vozidlo s plošinou. Odvážnější návštěvníci si mohou nasadit přilby a vystoupat na plošině do závratné výšky, odkud je nezapomenutelný pohled na Přerov a národní přírodní rezervaci Žebračka.

 

Den otevřených dveří na přerovském polygonu je chápán jako zážitkový. Široká veřejnost má během celého dopoledne jedinečnou příležitost navštívit výukové pracoviště, které je po většinu roku určeno výhradně pro žáky, jejich mistry a specializované pracovníky elektrotechniky.

 

Skupinové návštěvy školy

Jste výchovný (kariérový) poradce na základní škole a máte zájem o skupinovou návštěvu školy na dni otevřených dveří, případně v jiný termín? Oslovte vedení školy. Váš požadavek budeme řešit.