SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Napsali o nás

Hospodářská komora ČR doporučuje Střední školu elektrotechnickou

Střední škola elektrotechnická, Lipník nad Bečvou, Tyršova 781 je dlouholetým členem Okresní hospodářské komory Přerov. Studium na této škole doporučujeme a podporujeme. Vzhledem k nastupujícímu průmyslu 4.0, kdy bude docházet ke změnám na trhu práce a postupné automatizaci práce, budou mít studenti oborů školy, jako je např. Informační technologie a Elektrotechnika, určitě velkou výhodu. Schopnost práce s daty, programování a kódování budou dovednosti, které budou potřebné na mnoha pracovních pozicích. A právě studenti těchto oborů tyto znalosti a dovednosti mohou v průběhu studia na této škole získat a následně uplatnit v budoucím zaměstnání napříč obory.

 

Raab L., absolvent - majitel IT firmy RAAB COMPUTER

V roce 1996 jsem maturoval na této škole, následně jsem vystudoval VUT v Brně. Při studiu na VUT jsem si založil vlastní firmu.

Musím moc poděkovat všem učitelům a mistrům, kteří mě na této škole učili. Při pohledu do minulosti si naprosto uvědomuji, že jsem vždy čerpal a neustále čerpám z dovedností a znalostí, které mě na této škole naučili. I když se některé věci v mládí zdají být zbytečné, většinou přišel čas, kdy se tato „zbytečnost“ hodila. Musím s odstupem času opravdu uznat, že tato škola mi dala do života opravdu hodně těchto „zbytečností“ :-). Moc rád vzpomínám na časy strávené v dílnách i na teoretickou výuku elektrotechniky, kdy p. učitel Sobek lpěl na sebemenších detailech, ale tím nám dal obrovský kus sebe a znalostí o elektronice. Vynikající učitel matematiky p. Jehlář nás s obrovskou trpělivostí naučil vše potřebné a zvládnout VUT byla pak hračka. Výborný, lidský a spravedlivý byl náš třídní učitel p. Mikeš. Osobní přístup a úžasné školní výlety, na ty nikdy nezapomenu.

 

Úspěšný absolvent - stavbyvedoucí, dlouhodobě pracující v energetice

Již přes 30 let pracuji v energetice a vím, že obory na této škole mají velkou budoucnost. Sám jsem se ve škole vyučil elektrikářem a po pár letech jsem si dodělal maturitu v nástavbovém studiu. Po dalších letech praxe jsem získal autorizační zkoušky a v současné době pracuji na pozici vedení staveb. V nejbližší době budu potřebovat do pracovních skupin nové absolventy.

 

Adéla H. - žákyně třetího ročníku, vítězka krajského kola soutěže Enersol

Již třetím rokem studuji na této škole a myslím, že jsem si nemohla vybrat lépe. Na škole je spousta skvělých učitelů, kteří neváhají pomoci a podporují studenty v tvůrčích aktivitách. Mám na mysli např. soutěž Enersol. V minulém školním roce jsem zvítězila v krajském kole a postoupila do kola celostátního. Tématem mé práce byly alternativní zdroje energie. V tomto školním roce se chci věnovattématu výuky robotiky na středních školách.

 

Vojtěch Ž. - žák třetího ročníku, mistr světa v amatérském kickboxu

Tři roky studuji na této škole obor zaměřený na elektrotechniku a jsem spokojený. A to se samotnou výukou předmětů, tak i s učiteli. Mimo školu trénuji pět dní v týdnu kickbox a jsem rád, že je možné skloubit sport i školu bez jakýchkoli problémů. V minulém školním roce jsem získal titul mistra světa v amatérském kickboxu a doufám, že se mi bude dařit i v tomto ročníku. Zatím se připravuji na zápis v Praze, který mě čeká na konci září.