Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ondřej Kalovský, žák zaměření Silnoproud, slaboproud a fotovoltaika

Jsem žák druhého ročníku, studuji obor Elektrikář, odborné zaměření Silnoproud, slaboproud a fotovoltaika.

 

Když jsem se rozhodoval, na jakou střední školu půjdu, věděl jsem, že nechci být celé dny zavřený v kanceláři a ťukat do klávesnice počítače. Chtěl jsem dělat manuální práci, ze které bych měl radost, a studium mělo obsahovat co nejvíce praxe, abych se nenudil. 😎

 

Za mě vyhrál učební obor Elektrikář se zaměřením na fotovoltaiku. 

 

Zajímalo mě, jak fungují elektronická zapojení jako např. audio soustavy, fotovoltaika, DIY hračky a také elektrické rozvody v domácnosti.

 

Již v prvním ročníku jsem získal spoustu odborných vědomostí, ale v odborném výcviku mě to fakt bavilo. Šlo mi to tak dobře, že si mě všiml mistr. Začal mi dávat zajímavější práci navíc a nastínil mi, co má se mnou za plány.

 

V druhém ročníku jsem se aktivně zúčastnil veletrhu škol v Novém Jičíně, Přerově a Olomouci. Připravil jsem si DIY hračku-svítící naprogramovanou kostku a ta přilákala pozornost.

 

Pak mě čekala soutěž Enersol v Mohelnici, na které jsme se umístili s kamarády na druhém místě se soutěžní prací Fotovoltaika a Úsporná domácnost. Postoupili jsme do celostátního kola v Nymburku, kde jsme se bohužel neumístili. To nevadí, poučím se z chyb a příští rok to snad vyjde. Vždyť chybami se člověk učí. Už mám v hlavě nový projekt.

 

Třetí ročník je za rohem, tak jsem zvědavý, co na mě čeká za příležitosti. 😁