Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Jakub Klvaňa, úspěšný absolvent oboru Elektrikář

Už od mala mě fascinovala elektřina a její využití. Neustále jsem zkoušel různé pokusy jako například vodíkový generátor nebo paralyzéry, avšak ne vždy to skončilo úspěchem. Když jsem byl v osmé třídě, Střední škola elektrotechnická v Lipníku nad Bečvou pořádala soutěž pro mladé nadšence elektřiny. Zúčastnil jsem se jí a vyhrál 1. místo. Škola mě zaujala natolik, že jsem věděl, kam chci jít studovat. Vybral jsem si obor Elektrikář se zaměřením na silnoproud a slaboproud, obor zakončený výučním listem. Díky skvělým učitelům, ochotnému řediteli a úžasné třídní učitelce Ing. Kleinové, která mi vždy byla oporou, utekly tři roky studia jako voda.


Elektřina mě bavila natolik, že jsem si našel brigádu ve firmě v Přerově. V ní jsem pak také konal odborný výcvik. Jsem vděčný za zkušenost odborného výcviku ve firmě, kterou mi umožnil pan ředitel, protože jsem získával více zkušeností a větší obzor, co obnáší práce elektrikáře.


Po úspěšném absolvování studia jsem byl zaměstnán ve firmě, kde jsem pracoval v rámci odborného výcviku. Ale po dvou měsících se mi naskytla možnost nastoupit do Skupiny ČEZ Distribuce, která má regionální středisko v Přerově. Samozřejmě, nešlo tuhle nabídku odmítnout, a tak jsem se vydal za novou zkušeností. Mojí náplní práce je péče o NN a VN linky tak, aby bylo zajištěno dodávání elektřiny pro zákazníky. I když jsem nejmladší z kolegů, tak mě v týmu skvěle přivítali a seznámili mě s náplní práce.


A tímto chci poděkovat škole, protože bez ní bych nebyl tam, kde jsem teď.