Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Jan Otáhal, žák oboru Mechanik elektrotechnik

Již třetím rokem studuji na Střední škole elektrotechnické obor Mechanik elektrotechnik a jsem nadmíru spokojen. Tento obor jsem si vybral hlavně z důvodu mého zájmu o elektrotechniku už z dob dětství. Líbí se mi, že tento obor kombinuje silnoproud a slaboproud a zároveň dokáže kombinovat v dostatečném poměru teoretickou a praktickou část, která je ve všech oborech spojených s elektrotechnikou velmi důležitá. Kvůli mému zájmu je pro mne studium snazší a jsem rád, že díky vstřícným učitelům mohu prohlubovat své znalosti nad rámec oboru. Díky škole jsem se také mohl účastnit mezinárodní soutěže Českého svazu zaměstnavatelů v energetice, kde jsem reprezentoval školu ve slaboproudé kategorii. Soutěž spočívala v sestavení LED světelné programovatelné kostky a v testu, kde se prověřovaly teoretické znalosti soutěžících.

 

Ve svém volném čase se zabývám především úpravami a opravami radiové techniky a audio techniky. Doma si také navrhuji vlastní antény. Mimo to opravuji v podstatě jakákoliv elektronická zařízení od nejmenších elektronických přístrojů po elektroniku osobních automobilů. K tomu brigádně opravuji mobilní telefony pro jedno servisní středisko. Dříve jsem brigádně pracoval v olomoucké firmě M.L.S. Holice, kde jsem byl elektrotechnickým pracovníkem ve výrobě velkých alternátorů.

 

Studium byl doporučil primárně studentům, kteří se podobně jako já zajímají o elektrotechniku a chtějí své znalosti prohloubit. Studium je vhodné ale i pro zájemce, kteří se doposud o elektrotechniku nezajímali. Tato škola vás naučí vše od úplných základů po pokročilé rady od profesionálů, kteří dlouhá léta pracovali v oboru.