Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Pavla Bilíková, HR specialistka pro nábor, ČEZ, a.s.

Naše skupina ČEZ, a. s., má navázané strategické partnerství se Střední školou elektrotechnickou v Lipníku nad Bečvou již několikátým rokem. Skvělá komunikace a spolupráce funguje s panem ředitelem Tesařem, který má pozitivní a kladný postoj ke vzdělávacím akcím, které jsou pro žáky velmi přínosné.

 

Spolupráce je zaměřena na organizaci vzdělávacích akcí, nabízíme žákům praxe, účastníme se propagačních akcí a soutěží. Našim cílem je ukázat přínosnost elektrotechnických oborů tak, aby žáci vnímali energetiku a možnosti uplatnění ve skupině ČEZ, a. s., jako velmi užitečnou oblast především pro jejich budoucí pracovní uplatnění. Naše spolupráce také umožňuje uspořádat v areálu školy tzv. roadshow, což obnáší ukázku techniky v praxi včetně výkladu našich odborníků.  

 

S vedením školy jsme si oboustranně odsouhlasili a zahájili vzdělávání s duálními prvky, které představuje pro žáky v týdnech jejich školní praxe, účast v pracovním provoze na pracovišti ČEZ Distribuce, a. s. Vždy volíme vzdálenost pracoviště tak, aby byla pro žáky logisticky dostupná. Žáci tak mají možnost s našimi specialisty poznat hlavně oblast jejich studijního oboru v praxi.

 

V roce 2022 k nám v měsíci září nastoupil pan Jakub Klvaňa, který je absolventem Střední školy elektrotechnické. Velmi nás těší, že absolventi této školy mají předpoklady pro uplatnění v naší skupině.

 

Studium na Střední škole elektrotechnické v Lipníku nad Bečvou můžeme doporučit všem, kteří hledají svou budoucnost v oboru energetiky a mají zájem najít své pracovní místo ve skupině ČEZ, a. s.