Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Spolupráce s firmami

Střední škola elektrotechnická je partnerskou školou Skupiny ČEZ, a.s. Společnost ČEZ se podílí na propagaci školy a její výuce např. finanční podporou nebo poskytnutím zásahového vozidla s plošinou. Organizuje třídenní Distribuční maturitu pro zvídavé žáky a přednášky na témata z oblasti energetiky. Nabízí exkurze do elektráren, včetně jaderné elektrárny Dukovany. Vybraní žáci mají možnost praxe v provozech společnosti, s vyhlídkou zajímavého pracovního uplatnění.

 

Střední škola elektrotechnická má uzavřenou smlouvu o dlouhodobé spolupráci se společností Mubea. Žáci elektrotechnických oborů naší školy mohou využít atraktivního studijního programu společnosti: praktické vzdělávání absolvují ve výrobním závodě společnosti (Prostějov), odměnou je jim měsíčně vyplácené stipendium a garance pracovního místa po konci studia. Společnost nabízí výhodnou spolupráci i těm účastníkům programu, kteří se rozhodnou pokračovat ve studiu na vysoké škole.

 

V prudce rostoucím segmentu obnovitelných zdrojů jako solární energie škola spolupracuje se společností S-Power Energies, která je partnerem výuky fotovoltaických systémů. Společným projektem firmy a školy, který vychází ze smlouvy o dlouhodobé spolupráci, je budování dvou specializovaných učeben fotovoltaiky, jež probíhá v těchto měsících (Montážní učebna S-Power a Učebna diagnostiky FVE S-Power, napojená na solární panely na střeše budovy dílen).

 

Spolupracujeme s celou řadou významných společností a středních i malých firem v regionu střední Moravy. Jsou to např. Precheza, Nestlé, SSI Schäfer, SŽDC, MSEM, AŽD Praha, Bircher BBC Czech, Meopta, Signalbau, Norma RZ, DPOV, Elektric Hranice, Lear Corporation, Pegatron Czech, AVL Moravia, Chropyňská strojírna, PSP Real Estate, ČD, Mercon, Robertshaw, Gemo ad. Spolupráce má řadu konkrétních forem: organizace exkurzí, stipendia pro žáky, kteří „se učí pro firmu“, praxe ve firmách, společné prezentace, odborné přednášky pracovníků firem ve škole ad.

 

Naši žáci, kteří realizují praktickou výuku ve firmě, zde absolvují také závěrečnou zkoušku nebo praktickou část maturitní zkoušky.

 

Střední škola elektrotechnická je členem Okresní hospodářské komory Přerov.

 

Jste majitelem, ředitelem, jednatelem firmy a máte zájem o spolupráci se Střední školou elektrotechnickou? Kontaktujte koordinátorku spolupráce školy s firmami paní Mgr. Víškovou: viskovah@sse-lipniknb.cz.