Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Stipendia

Zřizovatel školy Olomoucký kraj podporuje vybrané obory formou krajských stipendií. Na Střední škole elektrotechnické jsou to obory Elektrotechnika, mechanik elektrotechnik a Elektrikář. Konkrétní výše je následující:

 

Elektrotechnika, Mechanik elektrotechnik – prospěchové stipendium

 

  1. ročník: 1 500 Kč za příslušné pololetí
  2. ročník: 2 000 Kč za příslušné pololetí
  3. ročník: 2 500 Kč za příslušné pololetí
  4. ročník: 3 000 Kč za první pololetí

Elektrikář – stipendium za řádné studium

 

1. ročník: 300 Kč za každý měsíc, za vyznamenání na konci školního roku jednorázově 1 500 Kč.

2. ročník: 400 Kč za každý měsíc, za vyznamenání na konci školního roku jednorázově 2 500 Kč.

3. ročník: 500 Kč za každý měsíc v prvním pololetí.

 

Naší snahou je prosadit zařazení oboru Mechanik elektrotechnik mezi obory podporované Olomouckým krajem formou stipendií. Tento obor si to rozhodně zaslouží. Tak nám prosím držte palce.

 

Kromě stipendia Olomouckého kraje mají žáci možnost získat firemní stipendium. Podmínkou je uzavření smlouvy mezi firmou a žákem (zákonným zástupcem) a splnění stanovených kritérií: praktická výuka ve firmě, náležitý prospěch:

 

Společnost Bircher Process Control, Hranice a společnost SSI Schäfer, Hranice nabízejí stipendijní smlouvu a stipendium až 1 000 Kč měsíčně pro žáky elektrotechnických oborů vyučovaných na Střední škole elektrotechnické.

 

Skupina Mubea nabízí žákům elektrotechnických oborů účast ve studijním programu, který zahrnuje firemní stipendium. Jeho výše stoupá se školním ročníkem a dosahuje až 4 000 Kč měsíčně.

 

Společnost SŽCZ (Správa železnic České republiky) nabízí žákům elektrotechnických oborů se vztahem k železniční dopravě stipendijní smlouvu a stipendium až 1 000Kč měsíčně.

 

Stipendijní programy nabízejí i další společnosti.