Cookie Consent by Free Privacy Policy website
SŠE Lipník nad Bečvou

Střední škola elektrotechnická
Lipník nad Bečvou, Tyršova 781

škola s tradicí - škola s budoucností

Ze života školy

ADAPTAČNÍ KURZ

 

Adaptační kurz se koná pro všechny obory na začátku prvního ročníku. Pozitivní účinek adaptačních kurzů je jednoznačný a lety ověřený. Žáci přicházejí na střední školy většinou bez dalších spolužáků, z různých měst a vesnic. Prostředí střední odborné školy je jiné, než byli zvyklí na základní škole.

 

Na adaptačním kurzu, na adapťáku, jak se u nás říká, se to změní. Žáci si vytvoří kamarádské vztahy se svými spolužáky, stmelí se třídní kolektiv, žáci poznají své třídní učitele a další učitele i v jiné roli než té školní. Často adapťák zanechá spoustu vzpomínek, na které se nezapomíná…

 

Na adaptačním kurzu žáky čekají výlety do okolní přírody a výstupy do hor, hry a soutěže, večerní program a další aktivity. Střední škola elektrotechnická pořádá adaptační kurzy obvykle jako třídenní (dvě noci).

 

V září 2020 se adaptační kurz konal na Tesáku, žáci byli ubytováni na Chatě pod Tesákem. V září 2019 adaptační kurz probíhal na Horní Bečvě, využili jsme ubytování v hotelu Kahan.  

adaptak.jpg (JPG 1080x1440px )

 

 

PŘEDVÁNOČNÍ DEN SOUTĚŽÍ A HER

Je tradicí na Střední škole elektrotechnické, že se poslední školní

den před vánočními prázdninami neučí. Místo toho se žáci dle svého výběru přihlašují do pořádání rozmanitých aktivit a účasti na nich. Tak někteří žáci soutěží v turnaji ve florbalu nebo stolním tenise. Skupina nadšenců soutěží v počítačové hře. Další žáci hrají stolní hry. No a v sekci kinematografie žáci sledují zajímavý film, hodnotí ho a sdělují umělecké dojmy.

 

Obsah předvánočního dne soutěží a her se může každý rok měnit, ale účel je stejný: být spolu, zažít zábavu, adrenalin, pocit vítězství – rozdat vánoční dárky spolužákům a rozloučit se, abychom se viděli až příští kalendářní rok.

den_her.JPG (JPG 1620x1080px )

 

 

TŘÍDNÍ PLESY

 

Třídní ples je událost školy číslo jedna. Organizují ho maturitní třídy a účastní se ho příbuzní, učitelé i někteří žáci z nižších ročníků. Během slavnostního ceremoniálu třídní učitel šerpuje budoucí maturanty a to je chvíle, kdy nejedné mamince ukápne slza dojetí…

 

Zatím poslední maturitní ples pořádala třída 4BF a konal se v krásném prostředí Městského kulturního střediska Kojetín. Žáci maturitní třídy zvolili téma plesu: VELKÝ GATSBY.

ples.jpg (JPG 1621x1080px )